Четвер, 19.10.2017, 22:02 Гість | "Гості" Гість | RSSу

Пам'ятаймо минуле заради майбутнього

6 листопада - День визволення міста Києва

від фашистських загарбників

68 років тому, 6 листопада 1943 року, радянські війська в ході Київської наступальної операції визволили від німецько-фашистських загарбників столицю України - місто Київ.

За мужність і героїзм при визволенні Києва було нагороджено орденами і медалями 17500 бійців і командирів, а 668 стали Героями Радянського Союзу, тридцять двоє з них були киянами.

Сердечно вітаємо всіх ветеранів Великої Вітчизняної війни із 68-ю річницею визволення міста Києва і бажаємо всім міцного здоров'я, щастя, любові та бадьорості духу!

До річниці визволення міста Києва від фашистських загарбників у кожному навчальному закладі міста сплановані та проводяться заходи.

Організовані виставки творів мистецтва, фотографій, плакатів, документів, архівних матеріалів воєнних років у шкільних музеях та бібліотеках.

У школах проводяться тематичні уроки, бесіди, лекції, вечори, літературно-мистецькі заходи за участю ветеранів війни та дітей війни.

Організовується відвідування учнями Меморіального комплексу «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років», Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році» (с. Нові Петрівці), Меморіального комплексу «Бабин яр», Національного історико-меморіального заповідника «Биковнянські могили», Меморіального комплексу «Букринський плацдарм» в Переяслав-Хмельницькому, філіалу Музею історії Києва «Партизанська слава Київщини», Парку Вічної Слави, парку Перемоги, шкільних музеїв бойової слави.

За останні роки активізувалась пошукова робота. Шкільні музеї бойової слави стали центрами пам'яті, досліджень і вивчення історії рідного краю. На їх базі проходить пошукова та дослідницька робота з виявлення нових джерел з історії війни, вивчення бойового шляху військових частин і формувань, які боронили місто Київ, визволяли Україну та забезпечували Перемогу. При навчальних закладах міста Києва працює 77 музеїв історичного профілю, що висвітлюють події Другої світової війни та Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.

В період осінніх канікул організовувались походи школярів по місцям бойової слави, лінії оборони міста-героя Києва; культпоходи до кінотеатрів для перегляду художніх та документальних фільмів про Велику Вітчизняну війну 1941-1945 років.

В місті Києві проводяться святкові концерти для ветеранів війни за участю дитячих та юнацьких художніх колективів навчальних закладів з виконанням пісень та хореографічних творів воєнної тематики.

04 листопада в Київському Палаці дітей та юнацтва пройде виставка дитячих малюнків «Визволителям присвячується».

06 листопада в Київському Палаці дітей та юнацтва відбудеться святковий концерт «Слава визволителям».

Організовується вітання та відвідування ветеранів війни вдома, в лікарнях, санаторіях, будинках для людей похилого віку, надання посильної соціальної допомоги через шкільні тимурівські, волонтерські загони та загони милосердя учнівської молоді.

Школярі та студенти беруть участь у районних та міських заходах ритуалів пам'яті, покладанні квітів до могил, пам'ятників, пам'ятних знаків, меморіальних споруд і об'єктів, що встановлені на вшанування подвигу героїв Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.

Київський Палац дітей та юнацтва організовує несення Почесної варти біля Вічного вогню в Парку Вічної Слави за участю вихованців творчих колективів Палацу 6 листопада 2011 року.

Продовжується міська естафета пам'яті «Вони захищали Батьківщину»: висвітлення на веб-сайтах ГУОН, РУО, навчальних закладів основних подій, що проходять в  місті-герої Києві до пам'ятних дат Великої Перемоги.

За матеріалами сайту http://www.guon.kiev.ua/

Переглядів: 658 | Додав: Olia | Рейтинг: 0.0/0